Soutěže 3D tisku

Baví vás 3D tisk a rádi soutěžíte? Vytvořte unikátní projekt a vyhrajte hodnotné ceny od Prusa Research! Pro účast v jednotlivých soutěžích je nutné být součástí programu Průša pro školy. Vyplňte registrační formulář a odevzdejte projekt dle návodu na stránce Projekty

Zúčastněte se vypsaných soutěží a vyhrajte 3D tiskárny a filamenty!

Aktivní soutěže:

Proběhlé soutěže:

Vytvořte tým a vyhrajte Olympiádu 3D tisku!

1. Registrace

Pro účast v soutěži Olympiáda 3D tisku zaregistrujte váš tým ve formuláři. Budeme vás tak moci informovat o aktualitách a průběhu soutěže.

2. Vytvořte a odevzdejte projekt

Vytvořte si až 4-členný tým žáků/studentů společně s vaším učitelem. Při tvorbě postupujte podle podrobného návodu na stránce Projekty. V případě Olympiády jsme se rozhodli nechat téma otevřené ve dvou kategoriích, Základní školy a Střední školy.

Nezapomeňte přidat hashtag dle typu vaší školy: olympiadaZS nebo olympiadaSS. Hashtag slouží nejen pro rychlou identifikaci, ale je zároveň podmínkou k tomu, abychom váš projekt zařidili mezi soutěžní. Pokud hledáte inspiraci, prozkoumejte sekci Vzdělávání v databázi Printables, kde najdete stovky různých projektů v několika kategoriích.

3. Republikové finále

Odevzdejte svůj projekt do 19. 5. 2024, kdy odborná porota rozhodne o výběru 14 finalistů. Ti dostanou možnost prezentovat svůj projekt v červnu přímo v sídle Prusa Research v Praze před odbornou porotou s Josefem Průšou. Vybrané týmy budou také moci nahlédnout do zákulisí firmy nad rámec standardní prohlídky. Vítězný tým obdrží hodnotné ceny.

Pravidla olympiády 3D tisku

• Pro účast v soutěži Olympiáda 3D tisku je nutné být zaregistrován v projektu Průša pro školy.
  • Pro zařazení projektu do výběru finalistů musí být obsah vytvořen a odeslán ke schválení do 19. 5. 2024 23:59 CET.
  • Přihlášená organizace se může zvýšit svou šanci na výhru zapojením se do více vzdělávacích projektů.
  • Výběr finalistů je na uvážení poroty a je konečný.
  • Projekt musí být vytvořen podle pokynů uvedených na webové stránce Projekty.
  • Projekt musí obsahovat alespoň jednu 3D vytištěnou část.
  • Účastí v soutěži souhlasíte s tím, že svůj projekt zveřejníte na webu Printables.com a bude přístupný po dobu minimálně jednoho roku. Prusa Research si vyhrazuje právo znovu zveřejnit váš návrh pokud bude odstraněn před koncem daného roku.
  • Přihlášený musí být původním autorem projektu. Znovu zveřejněné projekty jiných autorů budou ze soutěže vyřazeny.
  • Vyhrazujeme si právo soutěž kdykoli ukončit nebo změnit podmínky soutěže. V případě porušení podmínek nebo pokusu o podvod bude soutěžící diskvalifikován.
  • Odevzdáním projektu, které nesplňují kritéria soutěže, bude mít za následek vyřazení ze soutěže a opakované přestupky vás mohou diskvalifikovat z budoucích soutěží.
  • Finalisté budou pozváni k prezentování projektu před odbornou porotou, která rozhodne o vítězi.
  • Termín finále bude oznámen s předstihem všem finalistům na emailovou adresu dle odevzdaného projektu.

Vytvořte Autíčko na balónkový pohon a vyhrajte 3D tiskárnu Original Prusa MK4!

Vyhlašujeme novou soutěž o 3D tiskárnu Original Prusa MK4! Vytvořte autíčko na balónkový pohon. Popište, jak jste se návrhem vypořádali a sdílejte jej v databázi Projektů na stránce Printables!

Jak se zapojit do soutěže o 3D tiskárnu Original Prusa MK4?

1. Registrace

Účast v soutěži je podmíněna být součástí programu Průša pro školy.

2. Vytvořte a odevzdejte projekt

Postupujte podle podrobného návodu na stránce Projekty. Rozhodli jsme se vybrat konkrétní téma soutěže: Autíčko na balónkový pohon.

Porota bude posuzovat následující kriteria:

• Celková hmotnost autíčka nesmí přesáhnout 200g včetně všech netisknutých součástí.
  • Mchanické zpracování, tak estetiku vozidla.
  • Pohon musí být nafukovací balonek BO85 s objemem 10l.
  • Vnitřní průměr trysky pro vypuštění vzduchu musí být 10mm
  • Video s ukázkou vykonané dráhy vozidla
  • Maximální ujetá vzdálenost

Kreativě se meze nekladou. Jakékoliv inovativní nápady jsou vítány a budou součástí hodnocení. Nezapomeňte prosím přidat štítek proskoly0624 mezi klíčová slova, abychom váš projekt zařidili mezi soutěžní. Pokud hledáte inspiraci, prozkoumejte sekci Vzdělávání v databázi Printables.

3. Vyhrajte 3D tiskárnu Original Prusa MK4

Na konci soutěže vybereme 2 nejlepší projekty, které oznámíme na této stránce a zároveň budeme výherce informovat emailem.

Pravidla soutěže - Autíčko na balónkový pohon

• Pro účast v soutěži Autíčko na balónkový pohon je nutné být zaregistrován v projektu Průša pro školy.
  • Projekt musí být vytvořen a odeslán ke schválení do 21. 6. 2024 23:59 CET.
  • Projekt musí být vytvořen podle pokynů uvedených na webové stránce Projekty.
  • Projekt musí obsahovat alespoň jednu 3D vytištěnou část.
  • Účastí v soutěži souhlasíte s tím, že budete svůj projekt zveřejňovat na Printables.com po dobu minimálně jednoho roku. Prusa Research si vyhrazuje právo znovu zveřejnit váš návrh, pokud bude odstraněn před koncem daného roku.
  • Výběr výherce je na uvážení poroty a je finální.
  • Výherci budou vyhlášeni po skončení soutěže na webové stránce proskoly.prusa3d.cz/souteze. Těšíme se na odevzdané projekty.

Proběhlé soutěže